T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Somali Mogadişu Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI T.C. Sağlık Bakanlığı Somali Mogadişu Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hastanemize Teşekkür

Güncelleme Tarihi: 07/04/2020

16.04.2019 tarihinde Somali Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine ağır diyabetik ketoasidoz (şeker koması) tanısıyla gelip ardından hastanenin acil yoğun bakımına yatırılarak tedavi edilen Muhammed Abdulkadir Hassan isimli hastanın babası Abdulkadir Hassan Somali Türkiye Recep Tayyip Erdoğan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne teşekkür etti.
Konuşmasında ''Oğlumun durumu çok kötü bir vaziyette Türkiye hastanesine getirdik nefes alamıyordu baygındı çok korkmuştuk.
Bugün ise oğlum bizimle konuşuyor ve yemek yiyordu Allah'a şükürler olsun. Sağlığına kavuşmasında emeği geçen Türkiye hastanesi çalışanlarına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun" dedi.
Hasta hakkında bilgi veren yoğun bakımda görevli anestezi ve reanimasyon uzmanı Uz. Dr. Taner TOKER "Hastamız Acil Yoğun Bakıma yatırıldığında ağır derecede diyabetik ketoasidoz komasındaydı, kusmaul solunumu mevcuttu, hasta ivedilikle solunum cihazına bağlanarak tedavisine başlandı.
Yakın takip ve tedavi ile izlenen hastamız bir gün sonra sabah saatlerinde tedaviye yanıt vererek koma durumundan çıktı. Bizde hastayı solunum cihazından ayırdık öğlen saatlerinde ise hasta mobilize edildi ve sıvı gıda alımına başlanıldı. Hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum yoğun bakımdaki ekip arkadaşlarıma emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum " dedi.

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg